Wtorek, 07.07.2015

Informator prawno-podatkowy

Dodatek stażowy a prawo do zasiłku macierzyńskiego

Autor: Dariusz Dwojewski, specjalista w zakresie prawa pracy
Aktualizacja: 2013-05-29 05:23

Jednostka budżetowa wypłaca wynagrodzenie zgodnie z ustawą o służbie cywilnej. Czy dodatek stażowy należy doliczać do podstawy zasiłku macierzyńskiego? Do tej pory przy wypłacie wynagrodzenia chorobowego, zasiłku chorobowego oraz opiekuńczego nie był on wliczany, tylko wypłacany obok, w pełnej wysokości, ze środków pracodawcy.

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

VAT naliczony – kiedy nie odliczymy VAT

2015-07-06

Podstawowym prawem podatnika VAT jest prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabytych towarów i usług służących do wykonywania czynności opodatkowanych. Każdy przypadek ograniczenia tego prawa musi wprost wynikać z przepisów o VAT. Katalog tych wyłączeń określa art. 88 ustawy o VAT. W niektórych przypadkach o wyłączeniu prawa do odliczenia podatku naliczonego może również przesądzać brak związku między zakupami a wykonywanymi przez podatnika czynnościami opodatkowanymi, o którym mowa w art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.

...»

Wszystkie tematy ...»