Wtorek, 22.01.2019

Informator prawno-podatkowy

Strona główna » Podatki

Podatki w IPP24

Nowe artykuły

 • Czy można zapłacić za fakturę pro forma, korzystając ze split payment

  2019.01.22

  Podatnik dokonał przelewu z wykorzystaniem split payment za fakturę pro forma. Kontrahent twierdzi, że mechanizm podzielonej płatności nie ma zastosowania do faktury pro forma. Czy ma rację? Czy kontrahent może zwrócić kwotę, a podatnik jeszcze raz powinien wykonać przelew - na rachunek rozliczeniowy? Czy z tego powodu grożą konsekwencje podatkowe?

  ...»

 • Jak zapisać w JPK_VAT i deklaracji korektę roczną

  2019.01.22

  W JPK_VAT za styczeń 2019 r. muszą zaewidencjonować korektę roczną podatnicy rozliczający się za okresy miesięczne oraz kwartalne, gdy mają obowiązek dokonania takiej korekty. MF potwierdza, że mogą to zrobić na podstawie zbiorczych zapisów. Korektę roczną wpisujemy w deklaracji za styczeń albo I kwartał, w zależności od tego, jaki sposób rozliczenia przyjęliśmy.

  ...»

 • Czy w związku z nabywaniem biletów lotniczych trzeba rozliczać import usług

  2019.01.21

  Czy polscy podatnicy, nabywając od podmiotu zagranicznego bilety lotnicze na trasach Polska-zagranica lub zagranica-Polska, powinni rozliczać import usług?

  ...»

Wszystkie artykuły

Tematy tygodnia

Jak w 2019 r. rozliczać w kosztach wydatki związane z samochodami osobowymi

2019-01-21

Od 1 stycznia 2019 r. zmieniły się zasady rozliczania w kosztach wydatków związanych z samochodami osobowymi wykorzystywanymi w działalności gospodarczej. Zlikwidowano obowiązek prowadzenia kilometrówki dla samochodów stanowiących prywatną własność przedsiębiorców. Ograniczono wysokość wydatków eksploatacyjnych, które można zaliczać do kosztów. To niejedyne zmiany w tym zakresie.

...»

Wszystkie tematy ...»