Niedziela, 22.07.2018

Informator prawno-podatkowy

Czy faktura dokumentująca odwrotne obciążenie musi zawierać informację dotyczącą materiałów budowlanych

Autor: Magdalena Miklewska
Aktualizacja: 2018-03-13 06:28

Firma świadczy usługi w zakresie zakładania wszelkiego rodzaju izolacji przeciwwilgociowych w budynkach mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej czy budynkach gospodarczych. W większości przypadków, gdy działamy jako podwykonawca na rzecz innego podatnika, usługi te podlegają opodatkowaniu według odwrotnego obciążenia. Czy faktura dokumentująca taką usługę budowlaną musi zawierać informację na temat materiałów, które zużyliśmy do jej wykonania i od których odliczyliśmy VAT?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Jakie kary grożą za naruszenie obowiązków nałożonych ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

2018-07-16

13 lipca 2018 r. wchodzi w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Ustawa wprowadza odmienne niż dotychczas zasady nakładania kar za naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. W artykule przedstawiamy, jakie wprowadzono rodzaje kar, ile wynosi maksymalny limit kar pieniężnych i sankcji karnych oraz jakie naruszenia przepisów są zagrożone karami.

...»

Wszystkie tematy ...»