Wtorek, 31.03.2020

Informator prawno-podatkowy

Czy wymiana oświetlenia na LED stanowi ulepszenie środka trwałego

Autor: Marcin Szymankiewicz
Aktualizacja: 2020-03-24 06:35

Spółka z o.o. w ramach wdrożonego systemu zarządzania energią ISO 50001 zidentyfikowała oświetlenie jako jeden z obszarów poprawy efektywności energetycznej obiektów budowlanych na jej terenie. W konsekwencji dokonała zakupu lamp LED.

Spółka zdemontowała sprawne i działające lampy świetlówkowe, które poddane zostały utylizacji. Następnie dokonane zostały zmiany połączeń w istniejących obwodach opraw oświetleniowych trwale połączonych z obiektami budowlanymi. Ze względu na obniżenie kosztu, estetykę oraz czas wykonania, elementy starych lamp nie zostaną zdemontowane, ale zostaną pominięte w zmodyfikowanym układzie zasilania dla lamp LED. Wartość nakładów przekroczy 10 000 zł. Czy te wydatki stanowią dla spółki wydatki na ulepszenie środków trwałych?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Jaka jest odpowiedzialność podatkowa nabywców za VAT niezapłacony przez dostawcę

2020-03-30

Wprowadzając mechanizm podzielonej płatności (dalej: MPP) oraz obowiązek dokonywania płatności na rachunki wskazane na białej liście podatników VAT, ustawodawca wprowadził przepisy o odpowiedzialności nabywców za niewywiązywanie się z nałożonych obowiązków. Przedstawiamy przegląd przepisów o odpowiedzialności nabywców za VAT niezapłacony przez dostawcę.

...»

Wszystkie tematy ...»