Środa, 19.09.2018

Informator prawno-podatkowy

Strona główna » Prawo Pracy

Prawo Pracy w IPP24

Nowe artykuły

 • Czy pracodawca może wprowadzić przerwę lunchową tylko w niektóre dni tygodnia

  2018.09.19

  Pracodawca ma zamiar wprowadzić dla pracowników 60-minutową przerwę lunchową. Jednak ze względu na specyfikę prowadzonej działalności (w poniedziałek odbywa się wydawanie towaru klientom) pracodawca chciałby wyłączyć w ten dzień możliwość korzystania z takiej przerwy. Czy jest to możliwe?

  ...»

 • Czy trzeba uwzględnić wniosek o urlop rodzicielski złożony 40 dni przed planowanym terminem jego rozpoczęcia

  2018.09.18

  Pracownica 40 dni przed zamierzonym terminem wykorzystania urlopu rodzicielskiego złożyła o niego wniosek. Czy dokument złożony z takim wyprzedzeniem jest wiążący dla pracodawcy?

  ...»

 • Czy pracownika można ukarać naganą za brak odpowiedniej wiedzy

  2018.09.17

  Przenieśliśmy pracownika z biura do magazynu, ponieważ nie radził sobie w pracy biurowej. Okazało się, że podczas inwentaryzacji w magazynie pracownik nie potrafił przygotować odpowiednich dokumentów do jej przeprowadzenia. Tłumaczył się tym, że nie wiedział, jakie dokumenty są potrzebne do inwentaryzacji. Udzieliliśmy pracownikowi nagany za brak przygotowania do przeprowadzenia inwentaryzacji. W odwołaniu od tej kary pracownik napisał, że nie powinien być ukarany za to, że nie wiedział jak przygotować się do inwentaryzacji, ponieważ wcześniej nigdy nie wykonywał takich zadań. Nie uwzględniliśmy sprzeciwu pracownika, więc odwołał się od kary nagany do sądu. Czy postąpiliśmy zgodnie z prawem?

  ...»

Wszystkie artykuły

Tematy tygodnia

Ulga badawczo-rozwojowa - podatkowa zachęta do prowadzenia działalności innowacyjnej

2018-09-17

Przepisy prawa podatkowego określają wiele zachęt dla podatników prowadzących działalność innowacyjną. Przede wszystkim podatnicy tacy mogą korzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, a podatnicy o statusie centrum badawczo-rozwojowego - również ze zwolnień od podatków od nieruchomości, rolnego i leśnego. W publikacji przedstawiamy, kto ma prawo do wymienionych ulg i na czym one polegają.

...»

Wszystkie tematy ...»