Środa, 23.10.2019

Informator prawno-podatkowy

Czy świadczenie polegające na wynajęciu sali sportowej dla pracowników należy opodatkować

Autor: Tomasz Burchard
Aktualizacja: 2019-10-08 06:57

W ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych udostępniamy pracownikom salę sportową, gdzie pracownicy mogą się spotkać i zagrać w piłkę nożną. Z tego tytułu ponosimy stałą miesięczną opłatę około 1,5 tys. zł brutto. Liczba uczestników jest zmienna. Prowadzimy jednak listę obecności na zajęciach. Jak w takim przypadku ustalić kwotę wysokości świadczenia przypadającego na pracownika, mając na uwadze konieczność ich różnicowania (aby świadczenie nie podlegało ZUS)? Czy może taka forma aktywności sportowej finansowana z zfśs nie musi podlegać różnicowaniu i uwzględnianiu w limicie 1 tys. zł niepodlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Zmiany 2020! Jakie będą skutki zapłaty na rachunek nieuwzględniony w rejestrze podatników VAT – zmiany w podatku dochodowym

2019-10-21

Od 1 stycznia 2020 r. zapłata dokonana na rachunek kontrahenta niewymieniony w rejestrze podatników VAT (biała lista podatników VAT) nie będzie kosztem podatkowym. Wyłączenie będzie dotyczyło sytuacji, w których kwota należności będzie przekraczała 15 000 zł. W publikacji przedstawiamy informacje o nowym wyłączeniu z kosztów i jak się przygotować na te zmiany.

...»

Wszystkie tematy ...»