Sobota, 05.12.2020

Informator prawno-podatkowy

Czy pracownikom na urlopach rodzicielskich i wychowawczych można zmienić miejsce wykonywania pracy za wypowiedzeniem zmieniającym

Autor: Ewa Kowszun
Aktualizacja: 2020-11-18 07:09

Pracodawca zatrudniający powyżej 20 pracowników przenosi ich wszystkich do nowej siedziby firmy w innej miejscowości. Czy w takim przypadku pracodawca może użyć wypowiedzenia zmieniającego w zakresie miejsca pracy pracownikom przebywającym na urlopie wychowawczym lub rodzicielskim? Co pracodawca powinien zrobić w przypadku pracownicy korzystającącej z ochrony z tytułu obniżonego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym przysługuje jej prawo do urlopu wychowawczego, jeśli nie chce ona podpisać porozumienia zmieniającego miejsce świadczenia pracy? Czy pracodawca będzie mógł wypowiedzieć jej warunki pracy?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Jak ustalić płatnika zasiłków na 2021 r.

2020-11-30

O tym, kto będzie płatnikiem zasiłków w 2021 r., decyduje liczba osób zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego (obowiązkowego lub dobrowolnego) na 30 listopada 2020 r. Jeżeli liczba osób zgłoszonych do tego ubezpieczenia przekroczy 20 osób, płatnik zostanie zobowiązany do ustalania wysokości i wypłaty świadczeń z ubezpieczeń społecznych w 2021 r. Mniejsza liczba osób ubezpieczonych (20 lub mniej) na ten dzień spowoduje, że w kolejnym roku kalendarzowym zasiłki będzie wypłacał ZUS.

...»

Wszystkie tematy ...»