Wtorek, 13.11.2018

Informator prawno-podatkowy

Czy pracodawca dofinansowujący dodatkowe świadczenia dla pracowników powinien zawrzeć z podmiotami, z którymi współpracuje w tym zakresie, umowę powierzenia przetwarzania danych

Autor: Dr Edyta Bielak-Jomma,
Aktualizacja: 2018-09-11 06:55

Żeby stworzyć naszym pracownikom jak najlepsze i konkurencyjne warunki pracy, zdecydowaliśmy się na dofinansowanie im dodatkowych świadczeń, takich jak zajęcia sportowe, pakiety medyczne czy dodatkowe ubezpieczenia. W związku z tym przekazujemy podmiotom, z którymi współpracujemy w tym zakresie, dane osobowe pracowników. Czy powinniśmy zatem zawrzeć z tymi firmami umowy powierzenia przetwarzania danych?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Co powinien wiedzieć dłużnik o Rejestrze Należności Publicznoprawnych

2018-11-12

W Rejestrze Należności Publicznoprawnych (RNP) gromadzi się i ujawnia informacje o zadłużeniu przedsiębiorcy wobec Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. W uproszczeniu są to informacje o niezapłaconych przez przedsiębiorcę podatkach, ale nie tylko, ponieważ są to informacje o wszystkich należnościach pieniężnych podlegających egzekucji administracyjnej - w myśl ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

...»

Wszystkie tematy ...»