Czwartek, 06.05.2021

Informator prawno-podatkowy

Nowe wersje formularzy CIT, przesunięcie terminu rozliczenia rocznego i informacji składanej przez podatników, który wybrali tzw. estoński CIT

Autor: Sławomir Biliński
Aktualizacja: 2021-04-12 05:00

Opublikowano nowe wersje zeznań podatkowych CIT-8, CIT-8AB, a także informacji CIT-8/O, CIT/BR, CIT/8S, CIT-8SP, CIT/IP, CIT/WW, CIT/WZ oraz CIT/WZG. Na tych drukach podatnicy CIT powinni dokonać rozliczenia rocznego. Nowość stanowi wprowadzenie wzoru informacji - CIT/KW, składanej przez podatników, którzy wybrali tzw. estoński CIT. Informujemy również, że Ministerstwo Finansów wydłuży termin do złożenia zeznania i wpłaty należnego podatku CIT do końca czerwca 2021 r. W tym samym terminie będą składali wymagane informacje podatnicy, którzy wybrali tzw. estoński CIT i których pierwszy rok opodatkowania w tej formie rozpoczyna się w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 1 marca 2021 r.

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Zatrudnianie pracowników sezonowych – jaką formę współpracy najlepiej wybrać

2021-05-04

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zatrudnianie osób do prac sezonowych, mają do wyboru kilka form współpracy. Do najpopularniejszych z nich należą przede wszystkim umowa o pracę (w tym umowa w celu przygotowania zawodowego młodocianego), umowy cywilnoprawne czy umowa o pracę tymczasową. Najbardziej opłacalną formą zatrudnienia dla przedsiębiorców poszukujących osób do prac sezonowych będą umowy cywilnoprawne, umowy o pomocy przy zbiorach lub umowy o praktyki absolwenckie.

...»

Wszystkie tematy ...»