Poniedziałek, 19.04.2021

Informator prawno-podatkowy

Apel do pracodawców o umożliwienie pracy zdalnej swoim pracownikom

Aktualizacja: 2021-04-07 05:45

Dezynfekcja, maseczka, a przede wszystkim dystans – to trzy najważniejsze zasady pozwalające uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. – Zwracam się z apelem do wszystkich pracodawców: tam, gdzie to tylko możliwe, umożliwiajcie swoim pracownikom pracę zdalną, sprawdzić może się także system rotacyjny. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Trzecia fala pandemii wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i skrupulatnego przestrzegania obostrzeń i zaleceń. Najważniejsze z nich to niezmiennie dezynfekcja, maseczka oraz dystans.

Bardzo ważne jest tu stosowanie pracy zdalnej, a tam, gdzie niekoniecznie jest to możliwe – także systemów rotacyjnych. Pozwala to ograniczyć kontakt z innymi w miejscu pracy, ale też w drodze do i z pracy, co jest szczególnie ważne w przypadku osób korzystających np. z komunikacji miejskiej.

– Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich pracodawców o stosowanie takich rozwiązań wszędzie, gdzie jest to możliwe. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak zaznacza szefowa resortu rodziny, nadzieją na zwycięstwo z pandemią jest szczepionka, każdego dnia liczba osób zaszczepionych rośnie. Zanim to jednak nastąpi, wszyscy powinniśmy solidarnie stosować się do obowiązujących zasad.

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Tematy tygodnia

Jednoosobowa działalność gospodarcza – problemy z rozliczeniem VAT

2021-04-19

Obowiązki związane z rozliczaniem VAT nie są uzależnione od formy prowadzonej działalności. Jednak jednoosobowa działalność ze względu na swoją specyfikę powoduje wiele wątpliwości z rozliczeniem VAT. Po pierwsze, w działalności wykorzystywany jest prywatny majątek. Po drugie, majątek ten często stanowi współwłasność małżeńską. Ponadto problematyczne są również transakcje między firmami małżonków. Od 1 października 2020 r. muszą mieć oznaczenie TP.

...»

Wszystkie tematy ...»