Wtorek, 28.09.2021

Informator prawno-podatkowy

Polski Ład. Projekt ustawy podatkowej trafi do Sejmu we wrześniu

Aktualizacja: 2021-07-22 05:45

Jeśli chodzi o projekt ustawy podatkowej będący częścią Polskiego Ładu, to trwają ostatnie ustalenia co do jego kształtu; spodziewam się, że trafi do Sejmu we wrześniu - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Podkreślił przy tym, że część projektów wchodzących w skład Polskiego Ładu jest już "w trakcie realizacji" albo "została wykonana". "Jeśli chodzi o pozostałe projekty, zostały wpisane w wykaz prac legislacyjnych rządu i lada moment zostaną skierowane na Radę Ministrów" - powiedział. "Spodziewam się, że ustawa podatkowa pewnie trafi do Sejmu we wrześniu" - dodał Müller.

Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie zakładają m.in. wprowadzenie 9-procentowej składki zdrowotnej, której nie będzie można odliczyć od podatku. W kwestii tej wciąż trwają negocjacje.Tematy tygodnia

Zwolnienia przedmiotowe z obowiązku używania kasy fiskalnej – kiedy można stosować

2021-09-27

Kwestia konieczności, ale i braku obowiązku ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy rejestrującej nierzadko bywa źle oceniana przez podatników. Czasem pojawia się pewna „nadgorliwość”, bo podatnik nie wie, że nie musi w pewnych sytuacjach wydawać paragonu. Z drugiej strony - trzeba uważać na to, że zwolnienia przysługują tylko przy spełnieniu określonych warunków. W publikacji omówimy zasady korzystania ze zwolnienia przedmiotowego przewidzianego dla danych czynności.

...»

Wszystkie tematy ...»