Wtorek, 19.02.2019

Informator prawno-podatkowy

Strona główna » Wynagrodzenia

Wynagrodzenia w IPP24

Nowe artykuły

 • Czy pracodawca może przeznaczyć wpływy z kar pieniężnych na nagrody dla pracowników

  2019.02.18

  Zdarza się , że dyscyplinujemy naszych pracowników karami porządkowymi. Czy wpływy z tytułu nałożonych na pracowników pieniężnych kar porządkowych za naruszenie przepisów bhp możemy przeznaczyć na nagrody dla osób wyróżniających się swoją postawą w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy?

  ...»

 • Czy trzeba wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, jeżeli pracownik nie składał wniosków urlopowych

  2019.02.15

  Z końcem lutego 2019 r. rozwiąże się umowa o pracę z jednym z naszych pracowników przejętym w styczniu 2019 r. na podstawie art. 231 Kodeksu pracy. Osoba ta przychodziła do pracy raz w tygodniu na 8 godzin. Chcemy rozliczyć jej urlop wypoczynkowy, przy czym nie mamy żadnego wniosku urlopowego ani ewidencji czasu pracy te osoby. Z pracownikiem nie ma kontaktu. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z informacji od jego współpracowników wynika jednak, że bez wątpienia korzystał z płatnego wypoczynku. Jak powinniśmy postąpić w tej sytuacji? Czy możemy przyjąć na podstawie zeznań innych pracowników, że zwalniany pracownik wykorzystał przysługujący mu urlop i nie wypłacać ekwiwalentu?

  ...»

 • Czy od pracownika, który porzucił pracę, można domagać się odszkodowania

  2019.02.14

  Nasza firma ma duże problemy kadrowe. Brakuje nam obsady zwłaszcza w działach produkcyjnych. W ostatnich miesiącach kilku pracowników porzuciło pracę. Czy z tego powodu możemy żądać odszkodowania od tych osób?

  ...»

Wszystkie artykuły

Tematy tygodnia

W lutym należy rozliczyć roczną korektę odliczonego VAT

2019-02-18

W lutym, w deklaracji i informacji JPK_VAT za styczeń (składanej do 25 lutego), podatnicy mają obowiązek dokonania korekty VAT naliczonego odliczonego w ubiegłym roku. Obowiązek ten mają wszyscy podatnicy, którzy wykonywali w ubiegłym roku tzw. działalność mieszaną (tzn. opodatkowaną i zwolnioną), ale też działalność opodatkowaną i niepodlegającą opodatkowaniu. Korekty należy dokonać na takich samych zasadach, jakie obowiązywały w latach ubiegłych. W 2019 r. nie zostały wprowadzone żadne zmiany dotyczące zasad dokonywania korekty.

...»

Wszystkie tematy ...»