Niedziela, 22.07.2018

Informator prawno-podatkowy

Czy pracownicy są odpowiedzialni za szkodę wynikającą z uszkodzenia powierzonego mienia

Autor: Dorota Dzienisiuk
Aktualizacja: 2018-03-01 07:05

Zatrudniam w sklepie kilka ekspedientek, z którymi zawarłam umowę o wspólnej odpowiedzialności materialnej. W czasie ostatniej inwentaryzacji stwierdziłyśmy, że część towarów (galanteria skórzana o znacznej wartości) była schowana za innymi i w związku z tym zniszczyła się (pracownice ich nie odkurzały). W związku z tym poniosłam stratę, gdyż musiałam towar przecenić, a i tak wątpię, czy uda mi się go sprzedać. Chcę obciążyć stratą ekspedientki, ale one twierdzą, że ponieważ towar nie zginął, nie mogę pociągnąć ich do odpowiedzialności materialnej. Czy to prawda?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Jakie kary grożą za naruszenie obowiązków nałożonych ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

2018-07-16

13 lipca 2018 r. wchodzi w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Ustawa wprowadza odmienne niż dotychczas zasady nakładania kar za naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. W artykule przedstawiamy, jakie wprowadzono rodzaje kar, ile wynosi maksymalny limit kar pieniężnych i sankcji karnych oraz jakie naruszenia przepisów są zagrożone karami.

...»

Wszystkie tematy ...»