Piątek, 25.06.2021

Informator prawno-podatkowy

Jak obliczyć wysokość składki zdrowotnej, jeżeli do wynagrodzenia osoby zwolnionej z podatku stosowane są 50% koszty uzyskania przychodów

Autor: Izabela Nowacka
Aktualizacja: 2021-06-01 06:56

Jesteśmy instytucją badawczą. Zatrudniamy pracowników pionu badawczego, do których wynagrodzenia w całości stosujemy 50% koszty uzyskania przychodów. Wśród tych pracowników są osoby w wieku do 26 lat (od ich przychodów pod ustawowymi warunkami nie jest pobierany podatek). Jak obliczyć przysługujące tym pracownikom wynagrodzenie do wypłaty, a w szczególności jak ustalić wysokość składki zdrowotnej? Czy należy obniżyć ją do wysokości hipotetycznego podatku?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Obowiązek składania sprawozdań finansowych do Szefa KAS w 2021 r. – dokumenty, terminy i sankcje

2021-06-21

Podatnicy PIT prowadzący księgi rachunkowe oraz podatnicy CIT niewpisani do rejestru przedsiębiorców KRS są zobowiązani złożyć do Szefa  KAS określone dokumenty (nie tylko samo sprawozdanie finansowe). W celu wywiązania się z tego obowiązku wszystkie dokumenty muszą być sporządzone w odpowiednim formacie, a ich przekazanie musi nastąpić w ustawowych terminach. Brak wywiązania się z tego obowiązku może skutkować karą wynoszącą nawet 56 000 zł. 

...»

Wszystkie tematy ...»