Wtorek, 20.03.2018

Informator prawno-podatkowy

Kiedy pracownik, który uległ wypadkowi przy pracy, może ubiegać się od pracodawcy o świadczenie uzupełniające zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego

Autor: Joanna Gurdziel
Aktualizacja: 2018-03-13 07:11

Jeden z naszych pracowników uległ poważnemu wypadkowi przy pracy w związku z niezapewnieniem przez nas odpowiednich warunków bhp. Pracownik ten obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, za co otrzymuje zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego. Ze względu na to, że ponosimy winę za zaistniały wypadek, a ponadto pracownik stwierdził, że jego rehabilitacja jest kosztowna i zasiłek nie wystarcza na pokrycie jej kosztów, otrzymaliśmy od pracownika żądanie wypłaty świadczenia o charakterze okresowej renty. Czy w tej sytuacji mamy obowiązek przyznać mu takie świadczenie? Czy zasiłek ZUS nie zaspokoi wszelkich roszczeń pracownika w związku z zaistniałym wypadkiem?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Jak od 1 stycznia 2019 r. zmienią się przepisy dotyczące prowadzenia i przechowania dokumentacji pracowniczej

2018-03-19

1 stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy umożliwiające przechowywanie i prowadzenie dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej. Ponadto skróceniu do 10 lat ulegnie okres przechowywania dokumentacji pracowniczej. Nowelizacja wprowadza także raport informacyjny, za pomocą którego płatnik składek będzie mógł przekazać do ZUS dane ubezpieczonego.

...»

Wszystkie tematy ...»