Wtorek, 22.01.2019

Informator prawno-podatkowy

Jak w podstawie zasiłkowej uwzględniać składnik wynagrodzenia wypłacany do czasu zmiany warunków zatrudnienia pracownika

Autor: Anna Szocińska
Aktualizacja: 2019-01-07 06:53

Wiceprezes naszej spółki jest w niej zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej otrzymywał wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek funkcyjny bez określenia terminu, na jaki został przyznany. Dodatek nie przysługiwał pracownikowi w okresie pobierania zasiłków z ubezpieczenia społecznego. Od 1 grudnia 2018 r. wskutek zmiany warunków zatrudnienia pracownik ma prawo tylko do wynagrodzenia zasadniczego. Od 10 listopada 2018 r. osoba ta jest niezdolna do pracy z powodu choroby. Do podstawy wymiaru zasiłku przyjęliśmy wynagrodzenie za okres od listopada 2017 r. do października 2018 r. wraz z dodatkiem funkcyjnym. Czy nasze postępowanie było prawidłowe?

Artykuł jest dostępny tylko dla subskrybentów iPP24.pl. Zaloguj się jeśli masz dostęp.

Logowanie:


Tematy tygodnia

Jak w 2019 r. rozliczać w kosztach wydatki związane z samochodami osobowymi

2019-01-21

Od 1 stycznia 2019 r. zmieniły się zasady rozliczania w kosztach wydatków związanych z samochodami osobowymi wykorzystywanymi w działalności gospodarczej. Zlikwidowano obowiązek prowadzenia kilometrówki dla samochodów stanowiących prywatną własność przedsiębiorców. Ograniczono wysokość wydatków eksploatacyjnych, które można zaliczać do kosztów. To niejedyne zmiany w tym zakresie.

...»

Wszystkie tematy ...»