Sobota, 27.11.2021

Informator prawno-podatkowy

Wiadomości w IPP24

Wszystkie artykuły

 • Nowe zasady składania deklaracji INTRASTAT

  24.11.2010

  Opublikowane zostało rozporządzenie ministra finansów wprowadzające zmiany w zakresie składania zgłoszeń INTRASTAT. ...»

 • Szkolenia z e-administracji dla 12,5 tys. urzędników

  24.11.2010

  12,5 tys. urzędników różnych szczebli i instytucji chce przeszkolić resort gospodarki. Mają oni nauczyć się m.in. posługiwać się formularzami elektronicznymi czy podpisem elektronicznym. Szkolenia te będą elementem tworzenia e-administracji. ...»

 • Nowa ustawa o ewidencji ludności

  24.11.2010

  Likwidacja obowiązku meldunkowego, rejestrów mieszkańców i rejestrów zamieszkania cudzoziemców, nowe zasady dotyczące prowadzenia rejestru PESEL – to niektóre zmiany jakie wprowadza nowa ustawa o ewidencji ludności – opublikowana właśnie w Dzienniku Ustaw. ...»

 • Rejestracja spółki z o.o. w 24 godziny

  23.11.2010

  Ułatwienie i znaczące przyspieszenie procedury zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także uproszczenie zasad wpisywania takich spółek do Krajowego Rejestru Sądowego (zwanego dalej KRS) – to główne cele przyjętego dzisiaj przyjętego przez Radę Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw. ...»

 • Od 2011 r. likwidacja NIP dla tych, którzy nie prowadzą firm

  23.11.2010

  Od przyszłego roku zostanie zlikwidowany obowiązek posiadania NIP przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, natomiast firmy będą mogły uzyskać ten numer od ręki - poinformował wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. ...»

 • TK: dwie kary za niepłacenie składek do ZUS - niekonstytucyjne

  23.11.2010

  Przepisy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i Kodeksu karnego, pozwalające dwa razy karać tę samą osobę za niepłacenie w terminie i we właściwej wysokości składek ubezpieczeniowych, są sprzeczne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. ...»

 • Wzrosło przeciętne wynagrodzenie brutto

  23.11.2010

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 3 tys. 440,22 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 3,9 proc., a miesiąc do miesiąca wzrosło o 1,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. ...»

 • ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

  23.11.2010

  ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. bezpieczeństwo i higienę pracy. ...»

 • Jednocyfrowe podwyżki cen prądu w 2011 r.

  22.11.2010

  Gospodarstwa domowe mogą spodziewać się w przyszłym roku jednocyfrowej podwyżki cen energii elektrycznej - poinformował wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk. ...»

 • W styczniu lista regionów, które dostaną dalsze środki z UE

  22.11.2010

  W styczniu 2011 r. zostanie ogłoszona lista regionów, które dostaną dodatkowe środki z UE w ramach podziału tzw. krajowej rezerwy wykonania - zapowiedziała w czwartek w Białymstoku minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. ...»



Tematy tygodnia

Jak w 2022 r. będziemy wystawiać faktury

2021-11-22

W 2022 r. podatnicy będą mieli wybór, jak fakturować swoją sprzedaż. Będą mogli pozostać przy dotychczasowym systemie fakturowania (faktury papierowe lub elektroniczne w dowolnym formacie) albo skorzystać z nowych zasad, czyli wystawiać ustrukturyzowane faktury za pomocą Krajowego Systemu e-Faktur (tzw. KSeF).

...»

Wszystkie tematy ...»